اسکرابر و زمین شوی صنعتی

اسکرابر و زمین شوی صنعتی چیست ؟

اسکرابر و زمین شوی صنعتی  یک دستگاه با عملکرد مکانیزه می باشد که امروزه در بسیاری از صنایع کوچک و بزرگ جایگزین روش های دستی و قدیمی برای شستشوی سطوح کف شده است. نظافت توسط اسکرابر یا زمین شوی صنعتی بدون دخالت دست صورت می پذیرد؛ به طوری که ابتدا سطح برس زنی می شود و سپس تی و موتور مکش آلودگی ها را جمع می کنند. این دستگاه دارای دو مخزن می باشد که یکی را به منظور تأمین آب شستشو پر می نمایند و دیگری در هنگام کارکرد دستگاه و جمع آوری آب آلوده توسط موتور مکش پر می شود. اسکرابر ها در دو مدل دستی و خودرویی  طراحی و تولید شده اند. در مدل های دستی، کاربر در پشت دستگاه قرار گرفته و دستگاه را هدایت می کند اما در مدل های سرنشین دار، کاربر بر روی صندلی دستگاه قرار گرفته و به وسیله فرمان و پدال گاز دستگاه را هدایت می کند

اسکرابر و زمین شوی صنعتی چیست و چه مدل هایی دارد؟

برای دست یابی به پاسخ سوال ” اسکرابر و زمین شوی صنعتی چیست ” ابتدا باید بررسی کنیم مکانیزم این دستگاه چگونه است. سپس با توجه به نوع طراحی، منبع تغذیه و امکانات دستگاه، مدل های مختلف آنها را شرح دهیم.

نحوه کار اسکرابر و زمین شوی صنعتی

برای پاسخ به پرسش ” اسکرابر چیست ” ابتدا مکانیزم اسکرابر را بررسی می کنیم. تقریبا مکانیزم عملکرد تمامی اسکرابر های صنعتی مشابه یکدیگر بوده؛ اما در مدل هایی که به منظور استفاده خاصی طراحی شده باشند، مثل اسکرابر های آنتی باکتریال، قابلیت های ویژه ای نیز در نظر گرفته شده است. اما به طور کلی اسکرابرها دارای دو مخزن جداگانه برای نگهداری آب تمیز و کثیف می باشند. آب پر شده در مخزن آب تمیز دستگاه، به منظور شستشوی سطوح توسط برس مورد استفاده قرار می گیرد. در زیر اسکرابر های صنعتی برس های شستشو قرار دارند که وظیفه نظافت سطوح را بر عهده دارند. فشار ( قابل تنظیم ) وارده توسط برس به همراه آب و مواد شوینده به خوبی سطوح مختلف را شستشو و نظافت می نماید. آب حاصل از شستشو و آلودگی سطوح توسط تیغه پلاستیکی عقب دستگاه جمع آوری می شود و به لطف موتور مکش قوی دستگاه، تمامی این آلودگی به داخل مخزن آب کثیف انتفال می یابد. مخازن آب کثیف دستگاه به وسیله شلنگ تخلیه ای که به مخزن متصل است بطور کامل تمیز می شوند. نظافت و شستشوی مخازن آب دستگاه پس از هر بار استفاده کمک بسیاری به طول عمر مفید دستگاه خواهد کرد. منبع تغذیه دستگاه اسکرابر اغلب باتری یا جریان مستقیم برق است. ضمن اینکه هدایت کفشوی بصورت دستی یا خودرویی انجام می شود.

اسکرابر و زمین شوی صنعتی سرنشین دار چیست؟

دستگاه های اسکرابر و زمین شوی صنعتی سرنشین دار بهترین دستگاه برای شستشوی سطوح در محیط های وسیع هستند. زمین شوی های صنعتی دارای قدرت مانور بالایی می باشند؛ به طوری که امکان دور زدن در معابر باریک را دارند. اسکرابر های صنعتی سرنشین دار دارای موتور جلوبرنده بسیار قدرتمندی بوده که امکان بالا بردن دستگاه از شیب هایی تا ۱۰ درصد را فراهم می نماید. اسکرابر های صنعتی سرنشین دار، قدرت مانور بالایی داشته و به علت نشستن کاربر بر روی صندلی، تسلط و دید کاربر نسبت به محیط اطراف بیشتر گردیده است. کفشوی خودرویی مناسب برای فضاهای بزرگ مثل کارخانه ها، سالن های بزرگ، بیمارستان ها و مجتمع های بزرگ تجاری می باشند. دستگاه های صنعتی دارای عملکرد و کارکردی قابل فهم هستند و به راحتی توسط کاربر کنترل می شوند.

اسکرابر و زمین شوی صنعتی دستی چیست؟

در دستگاه های کفشور صنعتی دو مخزن آب از یکدیگر کاملا مجزا بوده و امکان جدا سازی مخزن آب کثیف در مدل های کفشور صنعتی کوچک و دستی جهت تخلیه کامل آب فراهم می باشد. زمین شوی صنعتی باتری دار دارای باتری هایی از نوع ژل بوده که نیازی به تعمیر و نگهداری ندارند. دستگاه اسکرابر باطری دار با هدایت دستی، قابلیت کارکرد تا ۲ ساعت به طور مداوم را در هر بار شارژ کامل دارند. دستگاه های اسکرابر دستی دارای کیفیت بالای قطعات و بدنه ای دو جداره می باشند که امکان جداسازی اجزاء دستگاه نیز به راحتی میسر می شود. استفاده از اسکرابر های صنعتی افزایش کیفیت شستشو را نسبت به روش های قدیمی در بر دارد و علاوه بر افزایش کارایی و کیفیت، بهره وری و راندمان چند برابری نسبت به نیروی انسانی دارد.

در حال نمایش 19 نتیجه