سوییپر صنعتی و جاروبرقی صنعتی

جارو محوطه صنعتی سرنشین دار SWL R 1100 سوییپر صنعتی

image

سوییپر صنعتی و جاروبرقی صنعتی چیست ؟

دستگاه سوییپر صنعتی و جاروبرقی صنعتی یک ابزار کارآمد نظافتی است که جاروب سطوح کف و جمع آوری پسماندهای خشک با این دستگاه مکانیزه صنعتی با سرعت و سهولت بالایی همراه گردیده است. دستگاه جاروب خیابانی یا سوییپر صنعتی یک ماشین قدرتمند جهت جمع آوری و مکش آلودگی ها می باشد.

انجام نظافت در محیط های وسیع به شیوه های سنتی بسیار زمانبر بوده و ناکارآمدی این شیوه ها موجب انتشار گرد و غبار بیشتر در محیط می شوند و آلودگی ها تتنها از بخشی به بخش دیگر انتقال می یابند. دستگاه های سویپر با حل این مشکلات سبب افزایش سرعت و کیفیت انجام امور نظافتی در محیط های وسیع شده اند.

سوییپر صنعتی و جاروبرقی صنعتی چگونه عمل می کند؟

دستگاه های سوییپر صنعتی به منظور جاروب محیط و مکش ذرات ریز گرد و غبار و همچنین  جمع آوری زباله های درشت تر همچون برگ های خشک درختان، ته سیگار و انواع پسماند دور ریختنی جامد طراحی و ساخته شده اند. این دستگاه جاروب محوطه مجهز به برس های مرکزی غلطکی شکل و برس های جانبی دوار هستند که وجود این دو نوع برس امکان جمع آوری حجم بالایی از آلودگی ها را فراهم می آورد. عملکرد بهینه سوییپر به گونه ای است که برس های جانبی ابتدا  با حرکت بر سطوح آلوده زباله ها را از گوشه و کنار جمع آوری نموده سپس زباله های جمع آوری شده را به سمت برس مرکزی که به صورت غلطکی حرکت می نماید، هدایت می کنند. برس غلطکی مرکزی در خلاف جهت دستگاه حرکت می کند به همین دلیل همچون جاروب عمل نموده و زباله ها را از سطح بلند کرده و به درون مخزن زباله پرتاب می نماید.

انواع سوییپر صنعتی و جاروبرقی صنعتی از نظر نوع هدایت

این سوییپر ها از نظر نوع هدایت در دو رده خودرویی و دستی قرار می گیرند. سوییپرهای دستی عموما از ابعاد کوچکتری نسبت به انواع سرنشین دار یا خودرویی برخوردارند و توسط یک نفر کاربر که در بخش پشتی دستگاه قرار می گیرد هدایت می شوند. اما سوییپر های خودرویی با قرارگیری کاربر بر روی صندلی دستگاه و با حرکت دادن فرمان هیدرولیکی هدایت می شوند و عملیات نظافت را به انجام می رسانند.

سوییپر صنعتی ادارات و پاساژ ها

موارد حائز اهمیت در انتخاب یک سوییپر صنعتی مناسب

سوییپر صنعتی و جاروبرقی صنعتی ابزار نظافتی است که اغلب جهت انجام نظافت صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد بدین منظور باید بدنه مقاومی در برابر عوامل سخت محیطی داشته باشد. توجه به نکاتی همچون جنس بدنه، پهنای نظافتی (مقطعی که با هربار عبور دستگاه تحت نظافت قرار می گیرد)، کاربری آسان، دسترسی سریع به مخزن و سایر اجزای دستگاه به منظور بازبینی و کنتزل شرایط هر یک از قسمتها، توان مکش آلودگیها، ظرفیت مخزن، قدرت مانور، نوع فیلترها و چگونگی تعویض و نگهداری از آنها از مهم ترین مواردی است که جهت انتخاب سوییپر مناسب باید مد نظر قرار گیرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 2 =